Dubatti One (Część 2: Spacerówka)

Bardzo stylowy, minimalistyczny wózek. A spacerówka robi wrażenie, bo to jak dotąd najwygodniejsze siedzisko kubełkowe. Fajny ten Dubatti!

Klasyka, minimalizm i styl – to chyba pierwsze skojarzenia z marką Dubatti. Super, że można dobrać kolorystykę ramy, ekoskóry i tekstyliów z szerokiej palety kolorów. Gondola jest fajna, ale w wersji spacerowej Dubatti jest jeszcze lepszy. Siedzisko jest bardzo komfortowe dla dziecka, głębokie, miękkie, a to maluch jest tu najważniejszy.

Wygląd:

Jakość:

Funkcjonalność:

Cena:

4.0

 • Możliwość konfiguracji kolorystyki
 • Elegancki i stylowy design
 • Wysoka jakość materiałów
 • Pompowane koła
 • Wygodny hamulec nożny
 • Zamykany kosz na zakupy
 • Zwrotność i lekkie prowadzenie
 • Wyprofilowany materac w gondoli
 • Wygodne i głębokie kubełkowe siedzisko spacerowe
 • Przeciętna amortyzacja
 • Sztywny stelaż
 • Mały kosz na zakupy
 • Cena

W przypadku modeli wózków, które występują w wersji głębokiej i spacerowej, recenzja jest podzielona na dwa odrębne posty – część I dotyczy stelaża, kół, akcesoriów i gondoli, a część II spacerówki. Część I recenzji Dubatti One jest dostępna TU, serdecznie zapraszam.

Holenderską nowością Dubatti zachwycałam się już przy okazji recenzji gondoli. Ma wady, owszem. Ale to tak elegancki, klasyczny, stylowy wózek, że te wady jakoś nikną w konfrontacji z estetyką. W Dubatti najlepszy jest minimalizm i możliwość dopasowania kolorystyki według własnych potrzeb i gustu. Możecie dobrać kolor ramy, ekoskóry, tekstyliów – jak Wam się tylko podoba. A podobać się będzie chyba w każdej konfiguracji, bo o design Dubatti zadbało perfekcyjnie. Nieco mniej o amortyzację, wózek jest dość sztywny, dlatego mimo całkiem sporych, pompowanych kół nie polecam go w teren. To mieszczuch, ale jaki piękny. A w wersji spacerowej ma jeszcze więcej zalet – jest nie tylko zgrabny, ale też bardzo wygodny dla dziecka, naprawdę. Dziś spacerujemy po Ogrodzie Krasińskich – według mnie to jeden z piękniejszych warszawskich parków, a więc Dubatti jest tu szyty na miarę!

W Dubatti najlepszy jest minimalizm i możliwość dopasowania kolorystyki

Spacerówka

Najważniejsze na początek – siedzisko spacerowe Dubatti One wydaje mi się jak dotąd najwygodniejsze spośród testowanych spacerówek kubełkowych, zarówno dla maluszka jak i starszaka. A wszystko przez jego głębokość. Wymiary siedziska Dubatti to 28cm (szerokość) x 50cm (wysokość). Jest więc znacznie głębsze od najpopularniejszych konkurentów – jak choćby Bugaboo, Joolz, Cybex, o Stokke nie wspominając. Spacerówka Dubatti jest przeznaczona dla dzieci do 17kg.

Siedzisko spacerowe Dubatti jest według mnie najwygodniejszym kubełkiem

Siedzisko spacerowe jest montowane na tej samej ramie co gondola, a sam montaż jest dziecinnie prosty. Można je obrócić przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Jest rozkładane w czterech pozycjach, od siedzącej do leżącej. Ponadto siedzisko można zamontować na dwóch różnych wysokościach. Pisałam o tym przy okazji gondoli TU, natomiast ta regulacja przydaje się według mnie najbardziej przy spacerówce. Ja osobiście wolę mieć Milę wyżej, bliżej siebie, ale tu każdy może zdecydować sam. Tekstylia siedziska są fajne, miękkie, łatwe w utrzymaniu czystości. Ciekawym rozwiązaniem jest podnożek, którego materiał można „wypchnąć” tak, że zamiast typowego spadu na nóżki uzyskamy podnóżek nieco bardziej na płasko.

Ciekawym rozwiązaniem jest podnóżek – można tradycyjnie, można bardziej na płasko

Pasy są pięciopunktowe, ich wysokość jest regulowana. Są łatwe w obsłudze, a do tego bardzo estetyczne, bo plastikowy łącznik jest przykryty klapką. Część naramienna i biodrowa są odczepiane, więc jeśli chcecie zamontować w wózku wkładkę lub śpiworek – nie będzie problemu.

Pasy są bardzo estetyczne, bo plastikowy łącznik jest przykryty klapką

Pałąk jest odpinany i łamany. Podobnie jak rączka jest obszyty ekoskórą, a stylowe wykończenia to niewątpliwie wielki atut Dubatti. To chyba najbardziej elegancki wózek, jaki miałam okazję do tej pory testować. Naprawdę z klasą, zresztą zachwycałam się nim już przy okazji recenzji gondoli. Buda jest tu standardowa, ani szczególnie pokaźna, ani wyjątkowo płytka. Pewnie w czasie słońca lub wiatru trzeba będzie posiłkować się pieluszką lub specjalnymi osłonkami, ale właściwie większość wózków tego wymaga.

 

Gdzie kupić

Może cię zainteresować:

gadżety

Joolz Day (Część 2: Spacerówka)

Wózek 2w1, fajny także w wersji spacerowej. Stylowy i zwrotny. Siedzisko jest wygodne dla niemowlaka, nieco mniej dla starszaka – jak to kubełek.

 • gadzet
gadżety

Joolz Day (Część 1: Gondola)

To jeden z najpopularniejszych wózków premium. Subtelny, stylowy mieszczuch, a do tego dobrze poradzi sobie na leśnej ścieżce.

 • gadzet
gadżety

Bugaboo Cameleon 3 Kite (Część 2: Spacerówka)

To wózek-celebryta. Piękny jest, a edycje specjalne wyglądają obłędnie. Do tego lekki, zwrotny, świetny na miejskie spacery. Ale nie w teren.

 • gadzet
obrazek dolny