Kubek B.Box – niekapek ze słomką świetny w podróży

B.Box ma nowy pomysł na niekapek – ze słomką. Silikonową, giętką, bezpieczną dla dziecka, która dzięki obciążeniu zawsze spada na dół kubka.

B.Box to australijska marka, która stworzyła fajne akcesoria do karmienia niemowląt. Są praktyczne, z pomysłem, a do tego bardzo ładne. Najlepsze są ich kubki niekapki ze słomką. Nie dość, że wygodne, to jeszcze mają pozytywny wpływ na rozwój aparatu mowy. W podróży świetnie zastąpią zwykły kubek. 

Wygląd:

Jakość:

Funkcjonalność:

Cena:

4.3

 • Kubek ze słomką ma pozytywne (lub neutralne) opinie logopedów
 • Słomka jest silikonowa, czyli giętka
 • Słomka jest na końcu obciążona - wędruje zawsze na dół kubka
 • Słomkę można czyścić i wymieniać
 • Kubek posiada uchwyty
 • Wysoka jakość
 • Kubek ze słomką nie zastąpi otwartego kubka, który angażuje więcej mięśni
 • Cena wyższa od standardowych kubków-niekapków

Od momentu rozszerzania diety malucha zazwyczaj rodzice zaczynają interesować się nową kategorią – akcesoriami do karmienia. My przetestowaliśmy wiele marek, choćby z tego powodu, że w podróży często zdarza nam się zgubić kubek, łyżeczkę czy talerzyk. Śmiało mogę powiedzieć, że producent B.Box jest jednym z naszych ulubieńców. Używamy od nich misek, sztućców, śliniaków, ale najlepszy jest kubek niekapek.

Kubek B.Box to rodzaj niekapka, ale zamiast ustnika jest tu słomka

Kubek B.Box to rodzaj niekapka, przy czym nie ma tu standardowego ustnika – zamiast niego jest słomka. Jest silikonowa, bezpieczna dla dziecka, bo jest giętka – ugina się pod naciskiem, więc nie ma obaw, że zrani oko czy delikatne dziąsła. Dzięki temu, że słomka na końcu jest obciążona, wędruje zawsze na dół kubka niezależnie od tego, w jaki sposób trzyma go dziecko. Maluch się nie denerwuje i może napić się nawet wtedy, gdy w kubku jest już mało napoju. A pije się bardzo wygodnie, bo małym rączkom pomagają uchwyty.

Słomka jest silikonowa, giętka, a dzięki obciążeniu zawsze wędruje na dół kubka

Kubek mimo że ze słomką dalej pozostaje niekapkiem. Ma specjalne zamknięcie, pod którym słomka się chowa. Zresztą B.Box jest szczelny nawet wtedy, kiedy zostanie przez malucha ciśnięty na ziemię. Mila jest bardzo śmiałą testerką swojej zastawy, gwarantuję, że nawet setki zrzutów z krzesełka do karmienia nie zrobią B.Boxom krzywdy ani nic się nie wyleje.

Kubek B.Box mimo że ze słomką dalej pozostaje niekapkiem

Z punktu widzenia logopedycznego B.Box jest w porządku. Popytałam, poczytałam i już mówię – nie licząc piersi mamy, najlepiej jest sięgać po zwykły otwarty kubek, który odpowiednio angażuje mięśnie języka i twarzy. Usta muszą szczelnie objąć jego brzeg, trzeba dozować napój i synchronizować oddech. Równocześnie zwykły kubek nie zaburza rozwoju aparatu mowy – wręcz przeciwnie, wspiera go. Około 9-12 miesiąca życia warto w miarę możliwości zastąpić nim butelkę. Na początek fajny jest Doidy Cup lub kubek 360º. Natomiast umówmy się – poza domem to ryzykowna gra. Stosowanie otwartego kubka zanim dziecko nauczy się z niego swobodnie korzystać jest mega wyzwaniem.

Tymczasem typowy kubek niekapek jest przez logopedów coraz częściej krytykowany – utrwala odruch ssania i rozleniwia mięśnie ust, bo napić się z niego jest bardzo łatwo. To może, oczywiście nie musi, ale może skutkować w przyszłości problemami z odpowiednim połykaniem i artykulacją głoski „r” oraz szumiących. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się sięgnąć po bardziej przyjazny dzieciom niekapek ze słomką, a właśnie B.Box to według mnie dobry wybór. Słomka ćwiczy wiele mięśni ust i policzków, bo przecież trzeba zrobić „dziubek” i szczelnie utrzymać słomkę, co pozytywnie wpływa na rozwój aparatu mowy i umiejętność spożywania pokarmów stałych. No i dzieci lubią słomki:-) Zresztą wiele ćwiczeń logopedycznych opiera się właśnie na zabawach z rurką.

Słomka ćwiczy mięśnie ust i policzków, co pozytywnie wpływa na rozwój aparatu mowy

B.Box jest nie zawiera BPA, Ftalanów i PVC. Bardzo łatwo dbać o jego higienę – można wyczyścić zarówno kubek, jak i samą słomkę dzięki specjalnej szczoteczce dostępnej osobno w sprzedaży. Można też kupić dodatkowy zestaw słomek i tak przedłużyć żywotność kubka.

Gdzie kupić

Może cię zainteresować:

gadżety

Beaba Babycook – gotowanie szybko, łatwo i z pomysłem

Kuchenny strzał w dziesiątkę. Gotuje na parze, blenduje, podgrzewa i rozmraża. Świetna pomoc przy rozszerzaniu diety dziecka i w podróży.

 • gadzet
gadżety

Tula Free to Grow – piękne nosidło z regulacją panelu

Najnowszy model zaufanej marki ma nową funkcjonalność – szerokość i wysokość panelu jest tu regulowana. A do tego te niezmiennie piękne wzory!

 • gadzet
gadżety

Bumbleride Speed (Część 1: Gondola)

Lekki i świetnie amortyzowany – idealny wózek terenowy i biegowy. Choć w mieście też poradzi sobie bardzo sprawnie. Bardzo uniwersalny, bardzo wygodny.

 • gadzet
obrazek dolny