Stokke Flexi Bath – kąpiel w podróży

Akcesoria w podróży z dzieckiem muszą być lekkie i funkcjonalne. Brawo dla Stokke za praktyczną wanienkę Flexi Bath – jest składana. Sprytne!

Akcesoria w podróży z dzieckiem muszą być lekkie i funkcjonalne. Stokke sprytnie rozwiązało kwestię kąpieli - składana wanienka Flexi Bath to świetne wsparcie na wyjazdach z maluchem, ale i tam, gdzie brakuje miejsca na przechowywanie. Brawo Stokke!

Wygląd:

Jakość:

Funkcjonalność:

Cena:

4.3

  • Możliwość złożenia niemal na płasko
  • Funkcjonalna w domu i w podróży
  • Niska waga
  • Ładny design
  • Brak możliwości dokupienia stelaża
  • Cena

W podróży – zwłaszcza z maluchem wygoda jest na wagę złota. Dlatego nieustannie poszukuję akcesoriów dziecięcych, które będą lekkie i funkcjonalne. Jeśli planujecie rodzinne wyjazdy, przyda Wam się kilka gadżetów. Oczywiście bywa i tak, że podróżując z plecakiem ograniczamy bagaż do minimum, często do dozwolonego limitu podręcznego w samolocie. Jednak kiedy w podróży samochodem mogę pofolgować sobie z akcesoriami, bardzo chętnie wspomagam się gadżetami. Bezapelacyjnym hitem jest dla nas wanienka Stokke Flexi Bath.

W podróży – zwłaszcza z maluszkiem wygoda jest na wagę złota

Flexi Bath jest bardzo funkcjonalna, a to za sprawą jej sprytnej konstrukcji – jest składana. Jest świetna, zwłaszcza jeśli szukacie wanienki, którą zabierzecie w podróż. Jest wygodna w transporcie, ale i w domu, bo zajmuje naprawdę mało miejsca. Jeśli macie niewiele miejsca do przechowywania, będziecie z niej zadowoleni. Wymiary rozłożonej to 66x24x35cm, z kolei złożona wanienka to około 63x24x10cm – a jeśli zdołacie ścisnąć ją jeszcze mocniej – wtedy będzie faktycznie płaska. Dla mnie jej funkcjonalność to duży krok w pakowaniu rzeczy na wyjazd z dzieckiem. Każdy z Was wie, jak wygląda bagażnik załadowany na raptem kilkudniowy wyjazd:-)

Flexi Bath jest składana – świetna w podróży

Poza tym że Flexi Bath jest składana, trwała i dobrze wykonana (z bezpiecznych materiałów – nie zawiera ftalanów, PVC, BPA), a przy tym bardzo lekka. Waży raptem 1,3kg, czyli ponad dwa razy mniej niż moja ulubiona wanienka Beaba, z której z resztą od samego początku korzystamy w domu. Obie posiadają korek, który pozwala opróżnić je z wody – dla kobiet to duże ułatwienie. Z kolei utrudnieniem może być fakt, że dla Flexi Bath nie ma stelaża.

Jest dobrze wykonana, a przy tym bardzo lekka – raptem 1,3kg

Wanienka Stokke jest całkiem duża – 39 litrów, zgodnie z informacją producenta jest przeznaczona dla dzieci od urodzenia do czwartego roku życia. Według mnie najlepiej sprawdza się dla niemowląt siedzących do maksymalnie 3 roku życia. Starszym będzie tu ciasno, z kolei kąpiel maluszków będzie niewygodna. Wszystko dlatego, że potrzeba całkiem sporo wody, by wanienka poprawnie się rozłożyła. W inny wypadku pozostają zgięcia. Pusta Flexi Bath nie rozprostuje się do końca, co utrudni kąpiel noworodka. W sprzedaży jest wprawdzie dostępna wkładka dla maluszków Newborn Support, ale osobiście nie jestem jej fanką, podobnie zresztą jak w przypadku tej od Beaba. Zdecydowanie wolę trzymać noworodka w rękach – wtedy jest odpowiednio zanurzone w wodzie, a w ramionach mamy czy taty czuje się bezpieczniej. A jeśli jeszcze nie przekonało się do kąpieli, spróbujcie owinąć je pieluszką (tetrową, bambusową) – takie spowijanie to coś, co noworodki bardzo lubią.

Czterolatkom będzie tu ciasno, najlepiej sprawdzi się dla siedzących maluchów

Gdzie kupić

Może cię zainteresować:

gadżety

Beaba Babycook – gotowanie szybko, łatwo i z pomysłem

Kuchenny strzał w dziesiątkę. Gotuje na parze, blenduje, podgrzewa i rozmraża. Świetna pomoc przy rozszerzaniu diety dziecka i w podróży.

  • gadzet
gadżety

Top 6 śliniaków – czyli posiłek poza domem

Śliniak ważna sprawa, tym ważniejsza w podróży. Lekkie, praktyczne i przede wszystkim łatwe w czyszczeniu – nasze top 6 śliniaków poza domem.

  • gadzet
gadżety

Drewniany czy kauczukowy – czyli ulubione gryzaki

Gryzaki to ważna sprawa w życiu malucha – wspierają rozwój, koją ból, bawią przez cenne 10 minut:-) Zobaczcie, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.

  • gadzet
obrazek dolny