Storchenwiege Babycarrier – nasz hit wśród nosideł

Storchenwiege Babycarrier to czołówka najlepszych nosideł ergonomicznych. Miękkie, wygodne dla dziecka i rodzica. A przede wszystkim wspiera pozycję żabki.

Miękkie nosidła wiązane to zaraz za tkaną chustą najlepszy wybór dla maluchów, zwłaszcza tych poniżej 1. roku życia. Storchenwiege Babycarrier jest w czołówce najlepszych nosideł ergonomicznych, dla nas to wybór numer jeden. Wygodne dla malucha i rodzica, bardzo funkcjonalne. A przede wszystkim wspiera fizjologiczną żabkę.

Wygląd:

Jakość:

Funkcjonalność:

Cena:

4.5

  • Wspiera pozycję żabki - POPRAWNE UŁOŻENIE STAWÓW BIODROWYCH (M) i naturalne zaokrąglenie pleców (C)
  • MOŻLIWOŚĆ REGULACJI szerokości PANELU
  • Miękki materiał dopasowuje się do ciała dziecka
  • ŁATWE ZAKŁADANIE
  • Wygodne dla rodzica
  • Ładne, trwałe wzory
  • CENA

Odkąd recenzuję akcesoria dla dzieci, wiele mam pyta mnie o najlepsze nosidło dla dziecka. Według mnie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, czyli równocześnie najzdrowszym i najbardziej komfortowym jest tkana chusta, zwłaszcza dla niemowląt, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć. Z wielu powodów chusta będzie dużo bardziej ergonomiczna od dowolnego nosidła, o czym pisałam przy okazji recenzji chusty Tula.

Jeśli jednak z przeróżnych powodów zależy Wam na nosidle, zdecydowanie polecam niemiecki model Storchenwiege Babycarrier. Wielu producentów opisuje swoje nosidła jako „ergonomiczne”, wspierające prawidłowy rozwój dziecka. Polecam jednak rozwagę, bo cała rzesza tych modeli to nic innego jak koszmarnej jakości wisiadła, które są po prostu niezdrowe dla dziecka. Najlepiej jeśli macie możliwość obejrzeć je na żywo, przymierzyć, dotknąć, sprawdzić, czy odpowiada Waszemu dziecku. W mojej opinii Storchenwiege jest w czołówce najlepszych nosideł – jest miękkie, wiązane, świetnie współpracuje z dzieckiem dopasowując się do jego ciała. Bardzo dobrze sprawdzi się u niemowląt (najlepiej jeśli potrafią już samodzielnie siedzieć) oraz u małych dzieci, przy czym nie kupowałabym go dla dziecka powyżej drugiego roku życia.

Storchenwiege jest w czołówce najlepszych nosideł

Najważniejszą cechą Storchenwiege jest jego ergonomia. To miękkie nosidło, które jest wykonane z tkaniny wykorzystywanej w tkanych chustach. Splot skośno-krzyżowy sprawia, że materiał jest trwały, ale równocześnie świetnie dopasowuje się do ciała dziecka. Tym samym podtrzymana jest pozycja żabki. O ile spotkałam się z nosidłami, które umożliwiały rozłożenie nóżek w kształcie litery M, o tyle Storchenwiege jest pierwszym napotkanym modelem, który wspiera fizjologiczne wygięcie kręgosłupa (litera C) – plecki są naturalnie zaokrąglone, odciążone.

Splot skośno-krzyżowy sprawia, że materiał jest trwały i świetnie dopasowuje się do ciała dziecka

Storchenwiege wspiera fizjologiczną pozycję żabki

Kolejną wielką zaletą Storchenwiege jest możliwość regulacji panelu odpowiednio do wzrostu dziecka. Dzięki temu nosidło staje się bardzo uniwersalne, gdyż z łatwością dopasujecie wymiar zarówno do 10-miesięcznego malucha jak i nawet dwulatka. Szerokość panelu jest regulowana przy nóżkach, co pozwala na dopasowanie go tak, by odwiedzenie było prawidłowe – maksymalna szerokość to 38-39cm. Dodatkowo regulowana jest szerokość materiału przy główce dziecka, dzięki czemu maluch może utrzymać ją w osi ciała, również w czasie drzemki. Delikatnie regulowana są też boczne krawędzie panelu, dzięki czemu możemy dobrze „opatulić” maluszka materiałem nosidła. Dzięki temu pozycja będzie bardziej stabilna, dziecko nie będzie przekrzywiało się w trakcie spaceru. Można śmiało przyznać, że nosidło rośnie razem z dzieckiem, przy czym optymalne będzie dla dzieci między rozmiarem 74 (maksymalnie 68 – jeśli pozwalają na to umiejętności dziecka) a 86.

Wielką zaletą Storchenwiege jest możliwość regulacji panelu

Nosidło Storchenwiege pozwala Wam nosić dziecko w dwóch pozycjach – przodem do rodzica na klatce piersiowej i na plecach. Fakt, że nie ma tu opcji noszenia przodem do świata jest zaletą, nie wadą. W takiej pozycji ciężar ciała maluszka spoczywa na kroczu, stawy biodrowe są nienaturalnie ułożone i nie sądzę, by była to zdrowa i wygodna pozycja dla dziecka. W Storchenwiege nie ma też możliwości noszenia na boku, ale szczerze przyznam, że to mało wygodna opcja – do tego zdecydowanie bardziej polecam chusty kółkowe, np. piękne modele Wildbird.

Nosidło Storchenwiege pozwala nosić dziecko z przodu i na plecach

Storchenwiege Babycarrier jest bardzo wygodne dla rodzica. Pas biodrowy jest zapinana na klamrę. Jest miękki, co też ma duże przełożenie na pozycję dziecka. Sztywne pasy mogą zbytnio przyciskać ciało dziecka do naszego, przez co nóżki mogą być zbyt mocno odwiedzone. W Storchenwiege nie będzie tego problemu. Dodatkowo miękkie wypełnienie panelu przy nóżkach malucha sprawia, że jest mu wygodniej. Pasy naramienne są mocno wypełnione, delikatne. Pasy krzyżują się na plecach rodzica, a dalej są wiązane pod nóżkami dziecka. Takie modele, w przeciwieństwie do większości modeli zapinanych na klamrę, wspierają to piękne fizjologiczne zaokrąglenie pleców. Nosidła klamrowe (np. Tula, ErgoBaby, Manduca) z uwagi na sztywny pas biodrowy i umiejscowienie szelek w połowie wysokości panelu wymuszają od dzieci wyprostowanie kręgosłupa – nienaturalne, jeśli same nie potrafią siedzieć. Dzięki temu, że Storchenwiege nie ma pasów w połowie wysokości panelu, podobnie jak tkana chusta pozwala dziecku wygiąć plecki w literę C. Dlatego właśnie nosidła wiązane są zaraz za chustą tkaną najlepszym rozwiązaniem dla dzieci poniżej 1. roku życia.

Jest bardzo wygodne dla rodzica – pas biodrowy i naramięnne są miękkie

Podobnie jak inne nosidła, Storchenwiege posiada kapturek, przy czym tutaj jest on przyszyty na stałe. W razie słońca czy drzemki malucha w głośnym otoczeniu można go zapiąć wykorzystując klamerki na pasach naramiennych. Kapturek jest miękki, delikatny. Nosidło występuje w aż ośmiu wzorach, a kolory pozostają trwałe – ani słońce, ani pranie im nie szkodzą.

Gdzie kupić

Może cię zainteresować:

gadżety

Chusta tkana Tula – żakardowy splot i bawełna

Chusta pomaga umocnić więzi, tu maluch czuje się bezpiecznie, w ramionach rodzica. Dziś o tkanej bawełnianej Tuli w pięknym wzorze.

  • gadzet
gadżety

Ergobaby 360 – popularne nosidło za wielką wodą

Wygodne, miękkie, funkcjonalne. Ergobaby jest jednym z najpopularniejszych producentów nosideł w USA, a my sprawdzamy je w polskich lasach.

  • gadzet
gadżety

Tula Free to Grow – piękne nosidło z regulacją panelu

Najnowszy model zaufanej marki ma nową funkcjonalność – szerokość i wysokość panelu jest tu regulowana. A do tego te niezmiennie piękne wzory!

  • gadzet
obrazek dolny